VIP Bonusy

Rekapitulace medailových úspěchů z Tokia

Rekapitulace medailových úspěchů z Tokia

Z pohledu medailových úspěchů jde o nejvydařenější olympijské hry v historii samostatného českého státu. Celková bilance čítá 11 medailí, z toho jsou 4 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové. Tím byla překonána Atlanta 1996 i Londýn 2012. Připomeňme si tokijskou jízdu medaili po medaili.

 

Nejnovější bonusy

Bonusová sleva weekly rebate
S vkladem
88/100

Bonusová sleva weekly rebate

25 000 Kč

Maximální výše bonusu:

Maximální výše bonusu:

25 000 Kč

Vstupní bonus až do 3 000 Kč
S vkladem
88/100

Vstupní bonus až do 3 000 Kč

3 000 Kč

Maximální výše bonusu:

25 Kč

Minimální vklad:

Maximální výše bonusu:

3 000 Kč

Minimální vklad:

25 Kč

Procentuální výše bonusu:

100

Protočení vkladu:

5

Všechny bonusy

Sázkovky s VIP bonusem

Obsah článku

  • 1. Zlaté úspěchy
  • 2. Stříbrné medaile
  • 3. Bronzové medaile

Zlaté úspěchy

Čtyřmi zlatými medailemi z jedněch her vyrovnali Češi rekord z první letní olympiády pod vlastní vlajkou v Atlantě 1996. Dvakrát se ve Spojených státech radoval ze zisku zlata rychlostní kanoista Martin Doktor. Své závody ovláli také vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová a oštěpařský král Jan Železný. Na stejný počet nejcennějších kovů dosáhli naši sportovci i v létě 2012 v Londýně. Jmenovitě šlo o skifařku Miroslavu Knapkovou, oštěpařku Barboru Špotákovou, moderního pětibojaře Davida Svobodu a bikera Jaroslava Kulhavého. V Tokiu vystoupali na nejvyšší stupínek postupně Jiří Lipták, Jiří Prskavec, Lukáš Krpálek a Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou.

Jiří Lipták - sportovní střelba (trap)

Brněnský brokař napsal na olympijské střelnici společně se svým kamarádem Davidem Kosteleckým krásnou pohádku. Čeští střelci postupně vyřadili všechny soupeře a rozdali si to mezi sebou až v rozstřelu. V něm byl nakonec úspěšnější mladší z dvojice. Pro devětatřicetiletého Liptáka tak jde o největší úspěch sportovní kariéry. O sedm let starší Kostelecký již doma jedno olympijské zlato má z Pekingu 2008. Nyní přidá do sbírky stříbro. V Japonsku se zasloužili o to, že poprvé od roku 1932 má česká, resp. československá výprava dva zástupce v jedné disciplíně na prvním a druhém místě. V Los Angeles se to povedlo vzpěračům Jaroslavu Skoblovi s Václavem Pšeničkou.

Jiří Lipták a David Kostelecký

Zdroj: sport.tn.nova.cz

Jiří Prskavec - slalom na divoké vodě, K1

Největší favorit v závodě kajakářů naplnil papírové předpoklady a po bronzové medaili z předchozí olympiády z Ria odjíždí z Tokia jako olympijský vítěz. Ve finále, do něhož vstupoval s nejrychlejším časem ze semifinále, nedal svým soupeřům šanci a bez jediného šťouchu a s více než třívteřinovým náskokem si dojel pro vytoužené zlato.

Lukáš Krpálek - judo, těžká váha (+100 kg)

Ve stejný den jako jeho velký kamarád Jiří Prskavec si splnil svůj sen o zlaté medaili z těžké váhy judista Lukáš Krpálek. Sám zápasník již jedno olympijské zlato ve sbírce před hrami měl. Na předchozích hrách v Riu ho dokázal vybojovat v polotěžké váze do 100 kg. Těžká váha je ovšem ještě jiný level a Krpálek si podmanil zápasnický svět a napsal další nádherný příběh do kroniky českého sportu.

Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková - tenis, čtyřhra

Největší favoritky deblového turnaje se se svou rolí nasazených jedniček popasovaly na výbornou a také ony si splnily svůj sen o zlatých medailích. Jejich cesta ke zlatu přitom nebyla vůbec snadná. V osmifinále, čtvrtfinále i semifinále rozhodoval o vítězkách zápasu až zkrácený třetí set hraný na deset vítězných míčů. Ve finále si pak české hráčky zkušeně poradily se švýcarskou dvojicí Bencic/Golubic 7:5, 6:1.

 

Stříbrné medaile

Byl to zisk čtyř stříbrných medailí, co posunulo právě skončené hry na pozici nejúspěšnější olympiády. Z Atlanty i z Londýna se totiž podařilo českým sportovcům přivést shodně po třech stříbrech. V hlavním městě Japonska se z druhého místa radoval vodní slalomář Lukáš Rohan, výše zmíněný brokař David Kostelecký, tenistka Markéta Vondroušová a pokračovatel slavné oštěpařské školy Jakub Vadlejch.

Lukáš Rohan - slalom na divoké vodě, C1

Vůbec první českou medaili v Tokiu vylovil z olympijského kanálu zástupce kanoistické rodiny Rohanů Lukáš. Jeho otec Jiří vybojoval stříbro na dvou po sobě jdoucích hrách v Barceloně a Atlantě v kategorii C2. Pro šestadvacetiletého Rohana bylo dosavadním největším úspěchem stříbro z mistrovství Evropy 2020.

David Kostelecký - sportovní střelba (trap)

Druhou olympijskou medaili přidal do své sbírky sportovní střelec David Kostelecký. Po zlaté z Pekingu 2008 si v Tokiu pověsil na krk stříbro. V Asii se mu tedy daří. Velkou radost z této medaile navíc umocnil zisk zlaté jeho kamaráda Jiřího Liptáka, se kterým si to rozdali v závěrečném rozstřelu.  

Markéta Vondroušová - tenis

O jedno z příjemných překvapení ženského tenisového turnaje se postarala česká tenistka Markéta Vondroušová. Na své jízdě za stříbrem vyřadila postupně Nizozemku Bertens, Rumunku Buzamescu, domácí superfavoritku Ósaka, Španělku Badosa, Ukrajinku Svitolinu a podlehla až ve finále Švýcarce Bencic, která ke své zlaté ze singlu přidala ještě stříbro ze čtyřhry.

Jakub Vadlejch - oštěp

Další dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů si pro nás schovali čeští oštěpaři až téměř na konec olympijských her. O to krásnější to byl pocit. Vadlejch v páté sérii předvedl svůj nejdelší hod za poslední tři roky a výkonem 86,67 se zařadil za prvního Inda Níradže Čopru. Zároveň na třetí místo sesadil svého kamaráda Vítězslava Veselého. Zásluhou obou borců se vůbec poprvé v historii stalo, aby čeští atleti brali na olympijských hrách ze stejné disciplíny v jeden den dvě medaile.

Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý

Zdroj: expats.cz

Bronzové medaile

Z bronzu se v Tokiu radovali celkem čtyři čeští chlapíci. Jmenovitě šlo o fleretistu Alexandra Choupenitche, deblkajakáře Radka Šloufa a Josefa Dostála a osmatřicetiletého oštěpaře Vítězslava Veselého.

Alexander Choupenitch - šerm (fleret jednotlivci)

Pro sedmadvacetiletého syna běloruských rodičů šlo o druhou účast na olympijských hrách, a zatímco v Riu podlehl ve druhém kole obhájci stříbrné medaili Abouelkassemovi z Egypta, v Tokiu si dokráčel až pro medaili. V rozhodujícím klání o bronz zdolal Japonce Šikineho.

Radek Šlouf, Josef Dostál - rychlostní kanoistika, K2, 1 km

Ani ze třetích her po sobě neodjíždí osmadvacetiletý Josef Dostál bez medaile. Sám sice chystal především útok na zlatou v závodě jednotlivců a po pátém místě byl velmi zklamaný, ale vše si vynahradil v závodě deblkajakářů s o dva roky mladším Radkem Šloufem. Pro populárního Pepu šlo již o čtvrtou olympijskou medaili. Kromě stříbra ze singlkajaku z Ria vlastní ještě dva bronzy z kategorie K4 (Londýn 2012, Rio 2016) a nyní i bronz z kategorie K2.

Vítězslav Veselý - oštěp

Jeden z nejlepších závodů své bohaté kariéry zažil nejstarší účastník mužského finále oštěpu Vítězslav Veselý. Osmatřicetiletý závodník sice doma jeden bronz z olympiády má, ten si však nemohl užít, neboť mu byl zaslán dodatečně. Nyní si vše vynahradil. Sám o závodu mluvil jako vůbec o tom nejkrásnějším, který kdy zažil. Není se co divit. Jeho pokus 85,44 ze třetí série byl nejdelším hodem od sezony 2015. Lépe to načasovat nešlo.

Diskuze, komentáře a tvoje zkušenosti

Podělte se o názor, položte otázku nebo poraďte ostatním. Redaktoři odpovídají dle dostupnosti. Pro rychlou odpověď využijte chat.

Napiš komentář

Luboš Přibyl
Luboš Přibyl

Redaktor

Hazardních her se nemohou účastnit osoby mladší 18 let. Účast na hazardní hře může být škodlivá.

Cookies

Abychom ti mohli nabídnout co nejlepší zážitek a informace, používáme cookies. Nemusíš se bát, žádné tajnosti - jen nám pomáhají zlepšit to, co děláme. Více informací zde.

Registruj se

Přihlas se

Využij exkluzivní nabídky a VIP bonusy, které jinde nenajdete!

Ještě nemáš účet? Vytvoř si ho!

Zapomněli jste heslo?

Přihlásit se přes